21 Mart 2010 Pazar

Trabzonspor 1-0 Galatasaray

İlk 15 dakikasına yetişemediğim için tamamını izleyemediğim bir maçın analizini yapmayı doğru bulmuyorum. Bu sebeble bu akşam maç yazısı yok, keşke Mustafa'da olmasaydı...Barış'ın da hakkını yemeyelim tabii!Galatasaray adına maçtan geriye kalan tek olumlu şey Giovani Dos Santos'tu. Bugün tekrar gördük ki Galatasaray Dos Santos'un sözleşmesindeki opsiyonu kullanıp bonservisini alırsa kendi adına son yılların en büyük transferini gerçekleştirmiş olur.

Bu maçın sonucuyla birlikte şampiyonluk için tüm ipler Bursaspor'un eline kaldı. Soğukkanlılıklarını bir kaç maç daha koruyabilirlerse birazcık şansla birlikte Turkcell Super Lig tarihini değiştirebilirler. Frank Rijkaard "sene sonunda mutlu sona ulaşmak için son dakikaya kadar savaşmalıyız" diyor. Yarın Bursaspor kazanırsa, önümüzdeki tüm maçları kazansak (ki bu futbolla çok zor gözüküyor) bile şampiyon olamama ihtimalimiz doğacak. Geçen haftalarda şampiyonu iyi futbol belirlemeyecek demiştim, belirleyici unsurlarsa soğukkanlılık(tecrübe) ve şans olacak gibi gözüküyor.
Haftaya bugün muhtemelen Arda ve Baros'la başlayacak Galatasaray, bu sezon hiç yenilmediği Ali Sami Yen'de ezeli rakibiyle tamam-devam maçına çıkacak. Maçın sonunda kaybeden teknik adamın seneye takımının başında olma ihtimali çok düşük gözüküyor. Umarım Hollanda'lılar bisikletlerimizi geri alırlar...

0 yorum: